Дозволете да Ви ги претставиме победниците на нашиот неделен  фото натпревар на Instagram!

Доријан Миловановиќ

Image may contain: 1 person, selfie, sky, close-up and outdoor

Доријан е фотограф – аматер кој се стреми кон професионализам, а зад себе има веќе неколку проекти и награди. По професија е филмски монтажер а има и искуство со визуелни уметности.

Победничката фотографија е направена во чекална во болница.

Повеќе за работата на Доријан можете да дознаете на неговото портфолио, а воедно и да воспоставите контакт.

Image may contain: night, indoor and text

Гага Угуровска

Image may contain: 1 person, phone, drink and indoor

Гага е фотограф – аматер, која веќе зад себе има неколку професионални ангажмани за фотографирање на храна.

Победничката фотографија е направена во кафе бар во Барселона со NIKOND3300, 18-55mm, а е едитирана во Instagram.

Контакт со Гага можете да воспоставите преку нејзиниот Instagram.

Image may contain: indoor

Горјан Славковски

Image may contain: 1 person, beard, sunglasses and outdoor

„Фотографијата ја гледам како зачувување на убавите моменти за себе, но и како начин за доловување на убавините од овој свет за останатите, мотивација за сите да уживаат.
Како љубител на планината, секогаш имам посебна инспирација за фотографија при моите „прошетки“ на планина, било дали е тоа планинарска тура, велосипедска или скијање. Фотографиите од моите патувања исто така ми се едни од омилените, а посебно предизвикувачки за фотографија ми се зајдисонцата.“
Контакт со Горјан можете да вопоставите на неговиот Инстаграм профил.

Image may contain: sky, cloud, ocean, nature, outdoor and water

 

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДизајн: Bloom Easy – фотеља во форма на цвет!
Следна објаваТајниот јазик на женската лепеза!
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР