Погледнете како изгледа враќањето во минатото, заборавајќи ги сите проблеми и повторно поврзувајќи се со природата, со помош на фотељата Bloom Easy, која беше претставена на овогодинешниот саем за мебел во Милано.

Инспириран од деликатен цвет, оваа фотеља се состои од стотици фини шевовите кои одат од центарот на седиштето. Рачно изработена од микрофибер, со засилен горен дел, оваа фотеља цвета од ротирачката база изработена од челик.

Нејзината интересна форма нè потсетува на прекрасни музички тонови, а во исто време нè заведува со својата органска, разиграна форма. Каде би ја поставиле  оваа фотеља?

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПатување: Пуерто Ваљарта – тропски рај во кој секој ќе се вљуби!
Следна објаваТоп 3 #DivianArts инстаграм фотографии за оваа недела!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР