video

Животна лекција | To Do List

Според дефиниција, to-do листата е личен проект сам за себе, кој е врзно ткиво на нашите планови и нашите цели, посветен на работите што...

Не заборавајте го…

Доколку сте во врска Ве советуваме - Сакајте го, но доколку не сте биле вистинските еден за друг и сега сте разделени Ве советуваме...

Петта Авенија | Големи книжевни моменти

Geek is chic оваа сезона: нурнати во големите дела на Пруст, Кафка, Орвел, Дикенс и Киплинг, Bergdorf Goodman создава концепт на инспирација на враќање...

Модни изгледи од филмови

Интересна серија фотографии со модни изгледи инспирирана од ликови од познати филмови како Marty McFly, Gordon Gekko, Blues Brothers, Forrest Gump и други, изработена...

LULU | Marc Da Cunha Lopes

Marc Da Cunha Lopes е фотограф кој живее и работи во Париз, роден во 1979 година. Студирал фотографија во Gobelins, дипломирал во 2005 година....
video

Игрите на гладните | Honest trailers

„И затоа беше решено и оваа година, сите области на Панем да понудат во своја чест - еден млад човек и една млада жена...

Невобичаени цветови | Torkil Gudnason

Torkil Gudnason е моден фотограф со седиште во Њујорк, познат по својата способност да ја избришe линијата помеѓу модата и уметноста. Покрај многуте модни...

Фрлен камен

Млад бизнисмен одеше на работа со новиот Jaguar. Одеднаш слушна некој звук од удар на вратата. Нагло ја притисна кочницата....
video

Соба за рекреација | Royal London Hospital

Водејќи се од идејата дека уметноста и играта имаат исцелителна моќ, архитектите Cottrell и Vermeulen и дизајнерот Morag Myerscough креираа прекрасна соба за игра...

Vanessa Paradis за H&M Conscious

Француската убавица Vanessa Paradis е новото заштитно лице за пролетната "conscious" колекција на H&M. Прекрасни цветни мотиви на парчиња изработени од органски памук и...

Најдобрите реклами за кафе

Улична светилка претворена во сад за кафе, шахта како шолја кафе, зрна кафе како бубачки... ги одбравме најкреативните и интересни реклами на најпосакуваната (утринска)...

Приватна библиотека | Библио-куќа

Приказна за библиотекарски дом во тивка станбена населба во Тогичи, Јапонија - приказна за белата инспирација во парче дом, изградена по желба на сопственикот,...

Следи ме | Murad Osmann

Креативно документирање на патување низ светот со својата поубава половина, преку серија фотографии насловена како „Следи ме“, создадена од Murad Osmann. Фотографии кои прикажуваат...

Ретро реклами за долна облека

По ослободувањето на женското тело од корсетите, долната облека била голем хит. Ви прикажуваме неколку реклами, интересни, некои од нив и комични, дури и...

Машки тренд | Одело во боја

Летните бои навлегуваат се повеќе и повеќе во машката гардероба. Оделото, едно од основните машки парчиња облека, секоја сезона дизајнерите осмислуваат како да го...

Entitled Stacks | Еколошка свест на полица

Колебливи гранки во својство на полици за книги - иако делува дека се наоѓаат на неприкладно место, креаторот на оваа замисла David Haрper вели...