Има нешто многу силно во тие макси фустани…

Можеби е тоа заради чувството на слобода, која се јавува кога ние самите ќе се видиме или другите облечени во макси фустан…
Долгите макси фустани кои совршено виорат на ветрот и секогаш изгледаат добро, бараат малку труд и време. Тие се идеални за летната фестивалска сезона, прошетки во топлите летни вечери, па дури и за канцеларија ако ги комбинирате со соодветно летно сако.

 

Related image

Женствени а сепак опуштени и разиграни, макси фустаните ова лето ги заменија сите други фустани. Покрај тоа, го покриваат сето она што сакаме да го скриеме, за разлика од кратки фустани – а да не зборуваме за мини здолништата во кои постојано мора да внимаваме како седиме…

Одбаравме неколку модели на макси фустани за вас, да ве инспирираат во наоѓањето на совршен фустан за вас, кој  ќе ви биде совршен придружник ова лето во сите прилики…

Со цветен мотив

Image result for cvetna maksi haljina 2017

Широк макси фустан на линии

Проsирен макси фустан од тул

Азијски стил Бел макси фустан

Related imageЕлегантен макси фустан 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДевојката и нејзината протетска нога околу светот
Следна објаваНајскапиот spinner на светот!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР