Ентериерот на Zhongshug Yangzhou, кинеска библиотека и книжарница, е дизајниран да изгледа како бесконечен тунел од книги.

Image result for Zhongshuge Yangzhou

Кинески град Yangzhou е познат по своите  грациозни пристанишни мостови, во близина на реката Јангце и каналот Grand- Canal Peking Hangzhou. Дизајнерите ги сочуваа овие уникатни карактеристики, додека ја дизајнираа книжарницата Zhongshuge Yangzhou , која беше завршена во 2016 година.

Image result for Zhongshuge Yangzhou
Таа беше дизајнирана од страна на архитекти од Шангај од студиото XL -Musе.  Зградата има црни огледални подови и тавани, кои ги симболизираат познатите канали на реката Yangzhou.
Како тоа изгледа погледнете во видеото…

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНебески базени за сите – нов тренд во Дубаи!
Следна објаваAmabrush – прва автоматска четка за заби!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР