Amabrush е автоматска четка за заби, на која и треба само 10 секунди за целосно да ги исчисти.
За развојот на оваа флексибилна четка за заби, која ги чисти забите со вибрации и со само еден клик, се работеше 3 години. Четката за заби има микроканали кои ја пренесуваат пастата на забите. Изградена е од антибактериски силикон кој ги убива сите бактериите 99, 99%, од двете страни има вградени влакна, кои од двете страни на вилицата ги чисти забите, доволно е мека да не му наштети на непцето, но исто така, доволно е силна да ги исчисти забите. Оваа четка многу лесно се одржува, исплакнете ја со вода, како и секоја друга.

Amabrush тврди дека за 10 секунди подобро се чистат забите отколку со конвенционална четка за заби, имено, ако е препорачливо забите да се четкаат 120 секунди, а здрав човек има 32 заби, од кои секоја има три површни, секој заб всушност би требало да се четка 1, 25 секунди, додека со Amabrush четката за 10 секунди, бидејќи ги чисти сите заби иствремено. Интегрираната пена се нанесува на забите со точен износ на паста за заби, а интегрираната батеријата трае 28 четкања.

Капсулите за забната паста едноставно се ставаат на четката, една капсула трае подолго од еден месец, нејзината цена е 3 евра и е достапна со три вкуса. Четката е универзална и одговара на сите, а во моментов бара финансиска поддршка на Kickstarter.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБиблиотеката Yangzhou Zhongshuge е безконечен тунел од книги!
Следна објаваDOLCE & GABBANA ALTA MODA 2017!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР