Dolce & Gabbana Alta Moda 2017

Кога зборуваме за дизајнерите од Италија, Стефано Габана и Доменико Долче, сите се согласуваме, тие во никој случај не се просечни …

Тие се веројатно нај екставагантниот моден пар во модната индустрија…како и нивните модни ревии,кои се вистински спектакли. За ревијата 2017 Алта Мода, тие ја одбраа својата дестинација- градот Палермо, кој воедно е родниот град на Доменико Долче кој за него е извор неограничена инспирација.

Луксузниот бренд ги собра најбогатите луѓе на својата модна ревија, како и секогаш до сега. Иако нивните модели имаат петоцифрени цени, љубителите на нивната мода со задоволство ги плаќаат. На овогодишниот настан присуствуваа 400 специјални гости, вклучувајќи го и претседателот на Сицилија, меѓу другите.

Dolce & Gabbana Alta Moda 2017

Dolce & Gabbana Alta Moda 2017

Dolce & Gabbana Alta Moda 2017

Dolce & Gabbana Alta Moda 2017

Сицилијанските моќни вибрации беа присутни во секој од 126 -те модели од новата колекција. Највпечатливи детали беа украсите за глава, вклучувајќи ги и тијарите и круните.

Dolce & Gabbana Alta Moda 2017Dolce & Gabbana Alta Moda 2017Dolce & Gabbana Alta Moda 2017Dolce & Gabbana Alta Moda 2017Dolce & Gabbana Alta Moda 2017

СПОДЕЛИ
Претходна објаваAmabrush – прва автоматска четка за заби!
Следна објаваАвтомобилот на John Lennon – Rolls Royce Phantom V на изложба во Лондон!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР