Брендот Rolls Royce најави дека ќе ја прослави педесетгодишнината на албумот Sgt. Pepper’s Lonely Heart Club Band, на свој интересен начин…

Тие се за оваа намена го донесоа својот шарен Rolls Royce Phantom V (кој е познат поради тоа што беше во сопственост на Џон Ленон), во Лондон, каде што сите посетли можат да го видат.

Image result for john lennon

Автомобилот Phantom V, во моментов е сопственост на музејот Royal British Columbia во Канада. Овој автомобил ќе се придружи на другите модели на Rolls Roycе на единствената изложба во просторот Bonhams, кој Џон Ленон со задоволство го посетувал во шеесетите години. Од 29 Јули – 2 август, посетителите ќе можат да ги видат сите овие модели.

‘The John Lennon Phantom V’

Rolls Royce Phantom V Džona LenonaRolls Royce Phantom V Džona LenonaRolls Royce Phantom V Džona LenonaRolls Royce Phantom V Džona LenonaRolls Royce Phantom V Džona LenonaRolls Royce Phantom V Džona LenonaRolls Royce Phantom V Džona LenonaRolls Royce Phantom V Džona Lenona

Rolls Royce Phantom V Džona LenonaRolls Royce Phantom V Džona Lenona

СПОДЕЛИ
Претходна објаваDOLCE & GABBANA ALTA MODA 2017!
Следна објаваМодниот бренд GUCCI со нова линија – HOME DECOR!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР