Image result for GUCCI HOME DECOR LINIJA

Модната куќа Gucci влегува во светот на декорaции за домот, од септември оваа година.

На својот Инстаграм профил, тие веќе открија дека ќе ја лансирааат својата Gucci Home Decor линија, која дефинитивно ќе ги воодушеви сите љубители на брендот, затоа што таа е полна со смели и екстравагантни дизајни. Колекцијата ќе содржи мебел и декоративни парчиња, креирани од креативниот директор на брендот Alesandro Mikele, кој сега својот огромен талент го пренесува во светот на домашните декорации.

 

Gucci Home Decor linija osvaja svet

Мораме веднаш да ви кажеме дека оваа линија не е за оние кои го сакаат минимализмот – таа е богата со интересна графика, везови, украси и други детали, како и еден од најистакнатите парчиња кој најмногу се издвојува столицата Chiavari направени од црвенo лакирано дрво. Тапацирот на оваа столица е украсен со вез во облик на мачка и цветни мотиви, кои се присутни на уште две столици во зелена и пастелно сина боја.

Gucci Home Decor linija osvaja svet

Gucci Home Decor linija osvaja svet

Gucci Home Decor linija osvaja svetGucci Home Decor linija osvaja svetGucci Home Decor linija osvaja svetGucci Home Decor linija osvaja svet

СПОДЕЛИ
Претходна објаваАвтомобилот на John Lennon – Rolls Royce Phantom V на изложба во Лондон!
Следна објаваРачно изработени мотори MV AGUSTA REPARTO VEICOLI SPECIALI #1!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР