Related image

Базените кои обично ги гледавме во луксузните хотели, сега ќе станат дел од high-end проектите во Дубаи, како што е хотелот Palm 360 со две близначки кули, како и Royal Atlantis Residences, кои се долго очекувани понуди на пазарот на недвижнините.

Image result for Palm 360 dubai

Image result for Royal Atlantis Residences,

Image result for Palm 360 dubai

Во прилог на понудата на овие единици и пристапот до приватни плажи, овие гигантски поседи на своите купувачи ќе им ги понуди најдобарите Inifiniti базени познати на човештвото. Овие огромни водени тела ќе “висат” со своите градежни структури, заради и кои го добија името небесни базени.

Image result for Dok je Palm 360

Додека Palm 360 е нов проект, кој има за цел продажба на пентхауси со површина од 1.200 м2, Royal Atlantis резиденциите, веќе се карактеризирани како најдобар резиденцијален развоен проект, кој се состои од 231 резиденции и 795 соби и апартмани за гости.

Image result for Royal Atlantis Residences,

Во секој случај, ние од Дубаи секако не очекуваме да ни понуди нешто конвенционално, традиционално или вообичаено. Мора да признаеме дека ние навистина би сакале да испробаме еден од овие висечки базени!

Related image

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеделна програма во Јавна Соба
Следна објаваБиблиотеката Yangzhou Zhongshuge е безконечен тунел од книги!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР