Спортските модни брендови веќе некое време инсистираат на нов концепт, а новата Адидас патика е само дополнителна потврда која не остава многу простор за сомнеж: патиките станаа чорапи!


Легендарниот модел на Адидас, Стен Смит, сега се претвори во нова силуета која е, всушност, чорапа-патика.

Ниту висока мода не остана имуна на овој нов и необичен тренд. Спортските чевли навистина стануваат чорапи, дури и Демна Гвасалиа од Баленсијага направи своја визија и модел на чорапи-патики.

Спортскиот гигант Најк, се фали со своите Dart QS патики-чорапи.

За некои ова е тренд кој е тешко да се разбере, додека другите се одушевени од удобноста на овие патики. Вреди да се почека малку, бидејќи само времето ќе покаже дали овој тип на обувки ќе се задржи или ќе исчезне од продавниците, но исто така и од нашите плакари.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајубавите смутија на свет!
Следна објаваДали сте спремни за новиот BMW i8 Roadster!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР