Појадокот на многумина им е најдрагиот оброк во денот, а блогерката Самира Казан, го прави најдобриот!

Таа подготвува прекрасни коктели, тостови и мафини, а најшармантните и нам најдобрите ни се смутијата. Шарените и ведри смути, ги служи во папаја и ананас, кои што служат наместо чинии, но секако дека ги користи и секојдневните стандардни чаши.
Пијалакот е украсен со цвеќиња, овошје, бобинки, бонбони, па дури и мини чоколади.

 

Со овие прекрасни и здрави смутија, нема да посакате ниту еден поинаков доручек!

СПОДЕЛИ
Претходна објава12 Коктел фустани!
Следна објаваНов моден тренд – патиките стана чорапи!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР