Доколку сте наскоро поканети на свадба, погледнете ги овие 12 најголеми трендови и најдобрите коктел фустани за 2017 година.

Цветен Bardot фустан со голи рамена

Фустан со принт и широки ракавиФустан со вез
Фустан во А линијаФустан со асиметрична линија 

Со тенки прерамкиФустан во длабока сина боја

Летен на преклоп

Фустан од свила и памук

Фустан со апстрактна шара
Металик фустанФустан со карнер преку едното раме

СПОДЕЛИ
Претходна објава‘REGARDS’- совршена постелнина за добар сон!
Следна објаваНајубавите смутија на свет!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР