Ексклузивните парчиња, некогаш резервирани исклучиво за тесен круг на елитата, станаа за прв пат достапни за купување на една онлајн платформа. Основачите на сајтот Ana Zui и Isabel Dubern, ги собраа на едно место најдобрите дизајнерите на ентериери во светот, кои редовно ги прикажуваат своите нови ексклузивни колекции, само на TheInvisibleCollection.com.

'Regards' - savršena posteljina za udoban sanЗа најновиот проект “Спална соба на дизајнер на ентериери,” групата The Invisible Collection, се здружи со компанијата  VIS-À-VIS – снабдувачот на ултра луксузни, рачно извезени постелнини, со седиште во Лондон. За оваа прилика, лидерите на Невидливата колекција, ги замолија своите дизајнери да ја споделат својата имагинација и да креираат една соба по нивен вкус.

'Regards' - savršena posteljina za udoban san

Честа прв да ја презентира својата идеја, ја доби Џером Фалан Дума, дизајнер на ентериери и уметнички директор L.O.V.E. Неговата колекција, првобитно наречено “почит” се состои од сет на рачно извезени постелнина инспирирани од надреализмот. Доминантната е белата боја на постелнината која е во остар контраст со позадината на полноќната сина, смарагдната зелена и сината паун боја, додека целиот ентериер го фасцинира набљудувачот, по патеката меѓу сонот и јавето.

'Regards' - savršena posteljina za udoban san'Regards' - savršena posteljina za udoban san'Regards' - savršena posteljina za udoban san'Regards' - savršena posteljina za udoban san

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКаде летуваат познатите?!
Следна објава12 Коктел фустани!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР