Најблиските пријатели и соработници ќе ве запознаат со ” кралот на чевлите” во документарниот филм за Manolo Blahnik.

Неговото име стана вистински синоним, а особено стана познат за сите нас, кога го прослави Carrie Bradshow во омилена серија Сексот и градот.
Во документарниот филм, покрај Naomi Campbell, свое место најдоаи Karlie Kloss, Anna Wintour, André Leon Talley, Candace Bushnell, Paloma Picasso и други актерки, модели, уредници и членови на модниот свет кои се во вистинска “љубовна” аферасо  Manolo Blahnik . Документарецот се состои од многубројни интервјуа и наречен е “Маноло: ”Manolo: The Boy Who Made Shoes for Lizards”. (Момчето што направи чевли за гуштери.)

 

Светски познатиот модел Иман, рече дека нејзините деца, па дури и родителите знаат кој е Blahnik, а Ријана низ смеа кажа – “факт е дека жените повеќе ги сакаат чевлите од нивните мажи”.
Првата проекција на документарниот филм ”Маноло: Момчето што направи чевли за гуштери “е закажана за 15 септември, ние ви го прикажуваме трејлерот…

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеделен хороскоп од 17 – 23.07.2017 година!
Следна објаваДевојката и нејзината протетска нога околу светот
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР