Роберто Кавали креира за Мајли Сајрус

Младата контроверзна пејачка Мајли Сајрус за својата нова светска турнеја Bangerz ќе носи специјално искреирани костими од Роберто Кавали. Многу кристали, ултра кратки, секси...

Модно враќање на 90тите

Модните трендови се циклични и се враќаат на секои 20тина година. Направивме листа од неколку работи од модните писти, големите брендови и трендсетерките кои...

Моден тренд | Бел капут

Лесен за комбинирање, но тежок за одржување, белиот капут е must have парче за оваа сезона. Чисти, минимални и oversize кроеви кои одлично прилегаат...

Trussardi | Аристократска кучешка елеганција

Кампањите во кои модели се милениците се секогаш оригинални. Италијанскиот бренд Trussardi за новата колекција пролет/лето '14 реши да го „оживее“ хртот од своето...

Модните изгледи на 71от Златен Глобус

71ото доделување на наградата Златен Глобус се оддржа вчера, каде многу телевизиски и филмски ѕвезди во прекрасни комбинации и накит од најпознатите модни куќи прошетаа...

Converse | Black Sabbath колекција

Новата колекција на Converse е инспирирана од култниот хеви метал бенд Black Sabbath и нивните албуми Black Sabbath, Paranoid, Never Say Die! и VOL....

Топ 10 модни блогерки во 2013та

Chiara Feragni од блогот TheBlondeSalad.com е убедливо најпознатата и најуспешната модна блогерка. Покрај колекцијата накит и патики, во нејзиното портофолио има и соработки со...

Момци со стил на Инстаграм

Благодарение на Инстаграм освен што може да бидете во тек со оброците на вашите пријатели може да биде и многу интересен и корисен за...

Најпосакуваните модни парчиња во 2013та

Секоја сезона одредено модно парче од светските модни куќи станува мега хит со големи листи на чекање и безброј попристапливи варијанти од другите брендови....

Книжевен фетиш | Високи потпетици

Ви се допадна ли идејата да ја облечете Вашата книга? Свесни сте дека сте способни гордо да ја проектирате Вашата страст кон пишаниот збор...

Chanel жичница

Лето во Сен Тропе, магија за филмскиот фестивал во Кан и зима во најелитниот француски скијачки центар се дел од местата каде што Chanel...

Машки тренд | Кадифе

Кадифето е познато по префинетиот луксуз и мазната и мека текстура со мал сјај кои ќе го привлечат вниманието во секоја ситуација, но само...

Chantelle | есен/зима ’13/’14

Chantelle, францускиот бренд за долна облека го претстави својот каталог за новата колекција, не заборавајќи и на девојките со облини. Висококвалитетни материјали, доза сексапил...

Патики со Disney ликови

Најпознатите Disney ликови на новата колекција патики и балетанки од Del Toro. Интересни и уникатни. Кои се вашите омилени?

Ирина Тошева и Design&berries | Memento Mori 2.0

Мигот е можеби минлив, но добриот стил има трајна вредност – потсетува уште еднаш младата модна дизајнерка Ирина Тошева, во второто продолжение на урбаната...

Машки џемпери за оваа зима

Темните тонови во машката гардероба се повеќе се заменуваат со весели бои и интересни графички дезени. Џемперот е моден тренд, но и неопходно парче...