Дуа Липа, девојката која е многу успешна за своите дваесет и четири години од животот, која има повеќе од четириесет милиони обожаватели кои ја следат на Инстаграм, привлекува внимание не само со музиката, туку и со добриот вкус за мода.

Нејзиното лице се најде на насловната страна на австралискиот Вог, што не го крие нејзиниот ентузијазам за нова светска поп икона.

Дуа Липа заблеска на насловната страна во екстравагантно издание позирајќи во избрани парчиња (стајлинг на Лилијан Дејвисон) од креативната лабораторија на Валентино котур, пред фотоапаратот на модниот фотограф Чарлс Денингтон.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајубави цветни аранжмани од хартија!
Следна објаваРецепт за пијалок од куркума и ѓумбир за силен имунитет!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР