Со секоја нова сезона, има и нови модни трендови на кои понекогаш е тешко да им се одолее. Еден таков нов тренд се најде во новите пролетни колекции на накит.

Исклучителните модни додатоци како што е накитот се неизбежен дел од која било шик облека, бидејќи тие имаат моќ да ја зачинат и наједноставната облека. Погледнете кои парчиња накит ќе ги носиме најмногу оваа пролет, но и лето што секојдневно се приближува до нас, а кое со нетрпение го очекуваме.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТренд на нокти: пролетен маникир во најмодерната нијанса на сезоната!
Следна објаваМапа,неодолив детал во ентериерот
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР