Што ќе кажете за маникирот во боја „coral universe“?
Една од најрелевантните нијанси на гел лак за оваа пролет го има необичното име „coral universe“. Тоа е многу убава, комплексна пастелна боја која комбинира нијанси на розова, праска, сина и виолетова.

Овој лак изгледа одлично на било која форма на ноктите, одговара на секој тен на кожата и визуелно ги издолжува прстите. Таквата палета е особено популарна во азиските земји, на пример, Кореја или Јапонија: локалните девојки обожуваат природен гел-маникир кој секогаш изгледа уредно и се комбинира со сите стилови на облека.

 Токму како што треба да изгледате – негувано, модерно и женствено секој ден.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКои се позитивните работи од самоизолацијата?
Следна објаваНакит кој ќе го носиме оваа пролет
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР