Географска мапата на цел свет најчесто е синоним за часови по географија, но веќе некое време е и интересен детал во ентериерите.

Освен што е интересно решение за украсување празен ѕид во вашиот дом, може да послужи и како корисно потсетување за сите дестинации што сте ги посетиле, како и за оние што допрва треба да ги посетите. Покрај класичните, денес има различни мапи на светот или градовите што се создадени токму за украсување во домовите.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНакит кој ќе го носиме оваа пролет
Следна објаваНова колекција на Louis Vuitton за поубави сончеви денови
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР