video

Диор | Посебен Божиќ

Торбите, чевлите, парфемот и накитот од Диор како совршен подарок во празничниот каталог, каде заштитно лице е холандската моделка Nimue Smit. Цветните декорации и...
video

Tiffany&Co | Перфектен подарок

Празнично романтично видео од Tiffany&Co, местото каде што може да се најде перфектниот подарок за секоја жена. Еден, ама вреден.
video

Новата продавница на Louis Vuitton

Louis Vuitton го прославува отварањето на нова продавница во швајцарскиот елитен ски-центар Gstaad со филм виден низ очите на швајцарската блогерка Kristina Baza, позната...

Едиторијал | Луксузни пилиња

Едиторијал за Marie Claire, изработен од фотографот Peter Lippmann, каде најлуксузниот накит на Cartier, Van Cleef & Arpels, Buccellati и Piaget/Boucheron е носен од...

Машки тренд | Воена гардероба

Влијанието од војската во машката гардероба е големо. Од боите, кројот и материјалите, голем дел од безвремените машки парчиња облека се всушност дел од...
video

Ромео Бекам за Burberry

Десет годишниот син на Викторија и Дејвид Бекам, Ромео е новото лице во кампањата за колекцијата пролет/лето 2013 на Burberry. При снимањето му била...
video

Празнична честитка од ангелите на Викторија Сикрет

Седумте ангели на Викторија Сикрет, Candice Swanepoel, Alessandra Ambrosio, Miranda Kerr, Doutzen Kroes, Erin Heatherton, Lily Abridge и Lindsay Ellingson местејќи ги подароците покрај...

Massimo Dutti | Божиќни искушенија

Massimo Dutti ја презентираше својата празнична колекција на модни додатоци наречена "Божиќни искушенија". Кожни чизми, луксузни кожни чанти, ракавици од питон, свила или кашмир,...

Најубавите празнични излози

Секаде во светот големите стоковни куќи и модни брендови вложуваат многу во креативно претставување на колекциите во излозите. Ние направивме селекција од најдобрите празнични...

Timberland | Abington колекција

Новата машка Abington колекција на Timberland за есен/зима 2012/13 е инспирирана од традиционалната англиска изработка на чевли, користејќи ги најдобрите материјали како Horween кожа,...
video

Мини модни натрапници

Што е позабавно од увид во модна забава или упаѓање во бекстејџ на ревија? Многу работи, ако реално се замислите. Но, она што реално...

Приказните остануваат со Вас | Alt for Damene

Норвешката рекламна агенција Kitchen сигурно знае како да постигне двоен ефект: користејќи го „се' што е секси, продава“, тие облекуваат една русокоса во транспарентен...

Зимска машка колекција од H&M

Машката зимска колекција на H&M претставена од моделите Tayson Ballou и Simon Nessman. Комбинации за снежни денови и елегантни излегувања.  

Моден тренд | Пелерина за зима

Пелерините се најчесто поврзани со легенди, фантазија и херојски став. Патем, оваа предрасуда умешно се разбива со женствениот стил на Arwen од Lord of...

Фотосесија | Cosmic Tribalism

Инспирирана од мистиката, бесконечноста и магичноста на универзумот, пред Вас е естетската приказна наречена Cosmic Tribalism. Уметничка визија на фотографот Виктор Наумовски и дизајнерот...

Фотосесија од 60-тите | Melvin Sokolsky

„Women in Bubbles over Paris“ е серија на фотографии направени во 1963 година, од страна на Melvin Sokolsky за пролетната колекција на Harper. Елегантна...