Демна Гвасалија продолжува да ја поддржува World Food Programme – Светската програма за храна.

Како поддршка на Светската програма за храна, брендот Баленсијага претстави капсула колекција на облека и модни додатоци. Колекцијата вклучува маици, дуксери, чорапи, марами, капи, мантили и додатоци со натписи “Saving Lives Changing Lives” и “Balenciaga Supports”.

Исто така, се знае дека сега Баленсијага ќе префрли 20 проценти од продажбата на секоја ставка во Светската програма за храна на ООН.

Цените се движат од 390 $ за капа до 1950 $ за мантил. Сите нови производи од оваа  линија може да се купат во декември на веб-страницата Баленсијага.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНовогодишниот венец е совршена празнична декорација!
Следна објаваНовогодишна трендовска шминка!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР