Венецот е украсен елемент најчесто се изработува и користи за украсување на просторот за време на пречекот на Новата година.

Како се приближува времето на Нова година и Божиќ, сите ние бараме таков венец. Со него можете да ги декорирате вратите, прозорците, камини или кој било ентериер што сакате да го потенцирате.

Овој венец обично се украсува со зелени, црвени или златни украси, во зависност од стилот на украсување на домот, а вие можете сами да го направите од хартија, гранчиња, мониста или светилки, всушност од сè што ви доаѓа на ум.

За да создадете интересен венец, се што ви треба е имагинација, а доколку немате, можете да најдете разни варијанти во продавниците и да го изберете тој што ви се допаѓа најдобро.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваLouis Vuitton – мебел каков што не сте виделе до сега!
Следна објаваНовата колекција на Баленсијага против гладот во светот!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР