Louis Vuitton го докажа своето знаење за врвен луксуз …

Се чини дека на саемот во Мајами има толку многу дизајнери на облека, колку што има уметници, музичари и модни уредници, уметнички критичари и колекционери.
Мајами е светот на гламурот, музиката, модата, уметноста и хедонизмот.

На годинашниот саем за дизајн во Мајами, Louis Vuitton го засили своето присуство во светот на луксузот, но овој пат тој не го стори тоа во модна смисла, туку во светот на дизајнот на ентериерот.

Во Мајами оваа година беше прикажан првиот сателитски излог на мебел Louis Vuitton, Objets Nomades.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваГрдите Божиќни џемпери се хит на сезоната!
Следна објаваНовогодишниот венец е совршена празнична декорација!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР