Ugly Christmas Sweaters …

Новогодишните и божиќни џемпери имаат лоша репутација и често доаѓаат со придавката „грди“, но оваа сезона тие се многу убави и многу од нив воопшто не се резервирани само за празниците.

Пристигна времето пред Нова година и Божиќ – време на готвени вина, топли коктели, шопинг, капи, шалови и нараквици, женски бунди и време на грдите празнични џемпери.

Има ли нешто подобро од топол џемпер кој се насмевнува со симболот за празничното расположение. Со фармерки, чизми, палто или јакна, со модни додатоци како шалови и капи или шапки, вашата Божиќна комбинација е едноставно совршена.

Ви ги донесуваме најубавите Божиќни џемпери што ги најдовме …

СПОДЕЛИ
Претходна објава10 најубави декорации на елки за пречекот на новата 2020 година!
Следна објаваLouis Vuitton – мебел каков што не сте виделе до сега!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР