Интересна новогодишна шминка од нежни sвездички до тотално трендовска …

За највеселата ноќ, дозволете си малку гламур и забава и бидете најсајната sвезда во друштвото

 «The Snow Queen»

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНовата колекција на Баленсијага против гладот во светот!
Следна објаваJimmy Choo – инспирација за празниците!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР