Брендот „Џими Чу“ ја ангажираше британската моделка, Рози Хантингтон Витли, како лице на својот едиторијал во стилот „По мој избор“ …

Русокосата убавица ги облече сите модели од колекцијата ресорт 2020, од високи потпетици украсени со кристали до сандали со ремени. Ги спари обувките со фустани и прецизно прилагодени блејзери.

„Моето златно правило е секогаш да одбирам одлични чевли. Класичен мал црн фустан со одличен пар чевли, секогаш ќе ве освои без оглед на настанот: формална вечера, коктел, што и да било “, објаснува Роузи.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНовогодишна трендовска шминка!
Следна објава5 најдобри француски хотели за љубителите на скијањето!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР