Во Франција во пораст е нова генерација на луксузни хотели, кои го комбинираат гостопримството на стариот свет со најновите трендови.

Во деновите кога Одри Хеберн и Кери Грант ги посетувале падините на Межев, а Брижит Бардо го оживела Мерибел, било шик зимски одмор во луксузен хотел, дружејќи се со другите гости по скијање, пиејќи вечерни коктели под гламурозните лустери.

Потоа, дојдоа промените, а со нив и подемот на луксузните ложи и модерната екстраваганција, криење од јавноста.

Но, оваа зима, новата генерација на луксузни хотели е во пораст во Франција, комбинирајќи го гостопримството на стариот свет со најновите трендови во исхраната, дизајнот и велнес, како и најценетата погодност на модерното време – приватноста.

Погледнете ја нашата галерија и откријте ги најдобрите:

Les Chalets du Mont d’Arbois, Megève, A Four Seasons Hotel

 Hotel Le CouCou

Le Chabichou

La Refuge de Solaise

Armancette – Hôtel, Chalet & Spa

 

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваJimmy Choo – инспирација за празниците!
Следна објава`ЕНИ Јуниор`, Бродвејски Мјузикл за деца и младинци
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР