Креативниот директор на брендот, Ентони Вакарело, се фокусира на гардероба која е исполнета со неутрални тонови, вклучувајќи црна, бела и окер. Моделите Каја Гербер, Мед Мулинс и Тес Линенкопер се појавуваат на фотографиите од официјалниот каталог.

Вакарело ни понуди убаво кроени блејзери, мини фустани, везени блузи и тексас шорцеви.

За поелегантни моменти, жените Сен Лоран избираат тантела и јакни од вештачко крзно. Што се однесува до чевлите, понудени се сандали со ремени, чизми од велур со должина до коленото и балетанки.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКласичнo сина e главна боја за 2020!
Следна објаваКратките фустани се идеални за новогодишните забави!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР