Класична сина – хит на сезоната!

На почетокот на декември, Pantone ColorInstitute ја прогласи главната боја за 2020 – тоа е класичнo сина.

Важноста на длабоката и мирна нијанса е оправдана како никогаш до сега: се смирува и прилагодува свесен пристап кон животот – вклучително и при купувањето.

За да ја дочекате новата сезона целосно опремена, не е неопходно целосно да се префрлите на „бојата на расположението – сина“, само набавете фустан, свилено здолниште или пријатен капут или бунда и изгледајте како sвезда на стилот.

Погледнете неколку интересни парчиња по наш избор во галеријата на фотографии.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВечер на изведувачка поезија и музичко-сценски перформанс во Центар Јадро
Следна објаваSaint Laurent – колекција Resort 2020!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР