Краткиот фустан може да изгледа исклучително елегантен, особено ако ви стои како ваша втора кожа. Бидејќи нозете се во прв план, не претерувајте со вашето деколте, особено ако е многу краток. За моделите до коленото и под коленото, можете да изберете подлабоко деколте, а изрез на грбот, секогаш делува многу привлечно.

Бидејќи е Нова година, не плашете се од монистри, сјајни и метални бои – тие се совршени за оваа пригода!

Кратките фустани се одличен избор за дочек на Новата година во ресторани, но и за новогодишните прослави во клубови или кафулиња.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваSaint Laurent – колекција Resort 2020!
Следна објаваЕлегантни комбинезони за пречек на Новата 2020!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР