Кога ја доби наградата Urban Luxe на Fashion Awards 2019 Ријана носеше модел на Fenty , а верзијата на полу-транспарентна преголема кошула која паѓа над мини фустанот со иста минт боја, сега е на продажба на веб-страницата на Fenty.

Поточно, парката со качулката е верзија на секојдневното парче облека на Ријана, кое лесно станува вечерна облека бидејќи е изработена од четири слоја со тул.

Уште една преголема мајца е дизајнирана да падне лесно од рамената, со ланци, кои се носат назад.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУметноста и прекаријатот на просторот / АИКА симпозиум насловен „Ликовната критика денес“
Следна објаваНовогодишен чоколаден свет во Скопје Сити Мол
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР