Организирање на книгите по боја

Како и повеќето видови на хоби, многу е забавно да се биде пасиониран читател: да се купуваат книги, да се прават списоци, да се...

Прекрасна резиденција како од нашите соништа!

Со поглед на Pacific Bay, оваа фантастична резиденција се наоѓа во Perto Vallarti во Мексико. Дизајнирана е како оаза за одмор, оваа куќа ги...

Ѕвезден океан во домот

Компанијата Il Filo dei Sogni ја претстави DreamLux - специјалната ткаенина што сјае со вистинска светлина. Станува збор за инвентивна, префинета, естетски и визуелно...

„Calico“ е најшарената куќа од надвор и од внатре!

Уметницата Kat O'Sullivan живеела и живее бурен живот. Работела во пекара и била преведувачка за Maјка Teрeза, а нејзиниот изглед е тешко да се замисли во вообичаена...

Фантастично декорирење на домот со шалови и ешарпи!

Доколку имате шарпи кои не ги употребувате, а ви се складирани во гардероберот, време е да ги употребите креативно и со нив да го...

Сакате вашиот дом да изгледа гламурозно, зачинете со малку злато!

Златото е моментално жешкиот актуелен тренд, кога станува збор за дизајн на ентериер. Златните акценти во домот се безвременска елеганција. За среќа, постојат некои...

Најдобрите лустери и лампи претставени на луксузните саеми за мебел!

Доколку сте во потрага по расветни тела за вашиот дом, ви прикажуваме неколку нови трендови, кои можат да ве упатат кон правиот избор на...

Велигден – празник во домот

Големиот христијански празник традиционално се дочекува во семеен амбиент, а покрај религиозното значење, велигденскиот декор го симболизира будењето на пролетта, живописните бои и позитивното...

Лаванда е новата боја која е прифатлива за секој простор!

Бојата на лаванда е новиот моден хит! Велат дека луѓето кои ја сакаат оваа боја, размислуваат интуитивно, играат со идеи, претпоставки и така решаваат или...

Мини стан со дрвена кутија за спиење!

За да искористат најмногу од микро станот, Студиото Bazi дизајнираше зголемен дрвен волумен кој содржи место за спиење. Станот од 35 метри квадратни е...

Модерна уметност и индустриски стил за прекрасен дом!

Уметноста е безвременска, привлечна и секогаш добар извор на инспирација за вас и вашите гости. Овој прекрасен стан во Будимпешта има големи отворени површини...

Карактеристики на модерна куќа во high-tech стил!

Чисти линии, напредна технологија и функционалност - тоа е она што ги карактеризира модерните куќи во hi-tech стилот. До неодамна, мислевме дека таквите невообичаени куќи...

Летечки куќи

Станбени куќи и згради во лет е проект на францускиот фотограф Laurent Chehere кој фотографира вистински куќи потоа ги прикажува на небото со што...

Се во едно – маса, кауч и кревет!

Познато е дека жителите во Јапонија имаат многу мал станбен простор за живеење, како и многу мала или никаква изолација, така да кататсу каучот,...

Во 3 чекори до сопствена кампинг оаза!

Како до свое сопствено, совршено, кампинг искуство, во кое ќе уживате! 1. Потребна ви е површина со трева или која имитира трева. Ако немате двор со...

Sирнете во еден од најскапите penthouse станови на Manhattan!

Овој ултра - луксузен penthouse на Manhattan, е дом на приватен милијардер. Некогаш се изнајмувал за приватни забави, венчавки, снимање на серијата  Sex and the City...