Уметност распослана на ѕидовите

Не секогаш мора да потрошите многу пари за да го освежите Вашиот дом, постојат и едноставни идеи со кои може да го разубавите. Уметност...

Нова сезона во домот | ZARA Home

Популарниот шпански бренд ZARA, во новата колекција на линијата аксесоари за домот, нуди грст идеи и инспирации за посакување топло добредојде на новото годишно...

Мал уметнички стан во француски стил!

Денес, најверојатно најважните фактори при изборот на нов дом, не се неговата големина, состојба или локација, туку како истиот ќе изгледа на instagam. Таков е...

Три одлични Фенг шуи совети за домот!

Совети за уредување на вашиот дом по фенг шуи... Со нивна помош, вашиот дом ќе зрачи со позитивна енергија. Ослободете се од нередот Нередот е непријател број...

Забавен стан кој предизвикува среќа!

Сместен во лондонскиот кварт Islington во Англија, овој прекрасен стан го реновираше дизајнерскиот тим од Avocado Sweets Design студио. Новиот стан е полн со виталност,...

Стара фабрика редизајнирана во прекрасен модерен стан!

Старата фабрика во Лондон е редизајнирана во шарен и анимиран дом, темелно дизајниран од страна на тимот на Cloud Studios. Овој разигран и уметнички...

Портокалови кујни

Портокаловата боја е синоним за забава, екстраваганција и енергија. Впечатлива и по малку екстремна, портокаловата е боја која или ја обожувате, или, пак, воопшто...

H&M Home: Колекција 2015

Светлите и природни материјали се лајтмотивот на новата колекција за уредување на домот, која во пресрет на сезоната пролет/лето '15 ја понуди познатиот шведски...

Убави и модерни бањи (2.дел)

Во потрага сте по инспирација за уредување на нова или реновирање на постоечката бања во вашиот дом? Дозволете ни да ви понудиме неколку преубави...

Нов хит во декорирањето на домот: меки столици!

По пријатно е невозможно. Меките столици во моментов се рангирани како број еден во декорирањето на домот. Фотељите и столиците имаат централна улога во нашите...

Мебел со врвен дизајн!

За да се чувствуваме пријатно и комотно во нашиот дом или во работниот простор, важен е дизајнот и функционалноста на мебелот со кои го...

Француска куќа на село, која повикува на уживање во преубав амбиент!

Oваа елегантна куќа во Франција од 50-тите години, реновирана е од дизајнерката на ентериери Sara Lavoine, која создаде преубаво изненадување! Силни бои, важни детали и...

Идилична куќа опкружена со зеленило

Никогаш доста од инспиративни животни простори, нели? Денес ви претставуваме една совршена куќа која наликува на романтична колиба од некој роман од 16-от век, а...

Нежните тонови на лаванда во вашиот дом!

Не е воопшто иненадување што Panton ja одбра токму "Ултра виолетова" за боја на годината ... Виолетовара боја, веќе долго и постепено се инфилтрира во нашиот...

Дневно светло и стар мебел идеални за модерен дизајн на ентериер!

Изграден во 1970 година, овој апартман е претворен во еден сосема нов современ животен простор со помош на дизајнерското студио во Тел Авив во...

Земете воздух и уживајте : Ова се најубавите куќи на свет!

Во модерен или рустичен стил, со базен или без, под снежна покривка или заплискани со морските таласи, овие куќи секому ќе му измамат по...