“Кога животот ви сервира лимон, направете лимонада”, вели една поговорка која веројатнте сте ја слушнале многу пати, кога работите се случуваат по друга патека која не сте ја планирале.

Меѓутоа, ние го мислиме токму спротивното. Кога животот ви сервира лимон, искористите ја убавината на жолтата боја и нејзината свежина, која не не асоцира само на киселина, туку и на Медитеранот, Лимончело ликер, Чинкве Тере и омилениот коктел Маргарита.

Лимонот е топ декоративен тренд и се појавува во печатена форма, од облека до украсни предмети за домот, а брендот Society6 сугерира како да ја освежиме куќата благодарение на лимоните.

Погледнете ги предлозите и инспирирајте се!

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОтворено Fendi caffe во лондонскиот Harrods!
Следна објаваБелите комбинезони се „must have“ за лето 2019!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР