Најфотографираната шоља со кафе е таа која се појави на Инстаграм од лондонското Fendi caffe, кое неодамна се отвори во Harrods.

Сместено на петтиот кат во култниот Harrods, во простор кој со своите уметнички дела го трансформираше уметникот Joshua Vides, создавајќи монохромен современ ентериер украсен со логото FF во црно-бела графика.

Можете да нарачате кафе и пециво, какио и торта со истото лого.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЛето во Јавна Соба
Следна објаваКога животот ќе ви понуди лимон, вие креирајте!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР