Villa Firenze е масивна градба во густо населениот Беверли Хилс и со продажна цена од 160 милиони долари, тоа е дефинитивно најскапиот имот во светот во моментот …

Имотот, во кој се наоѓа главната куќа и трите згради за гости, им нуди на идните сопственици повеќе од 1.858 м2 простор за живеење, со вкупно тринаесет спални соби, седумнаесет големи купатила и осум помали. Станбениот дел се наоѓа на речиси десет хектари земја во паркот Северен Беверли парк, со солга патеката за трчање.

Од самиот влезот до имотот, со приватен пат и кована железна порта, патеката води кон отворен двор со палми лоцирани покрај паркингот доволен за триесет автомобили.

Сè што ја опкружува оваа прекрасна вила е подеднакво спектакуларно, има базен сличен на оној во големите одморалишта, апсолутно доминантен на предниот дел од имотот пред куќата, заедно со џакузи, дополнителни објекти поставени на секоја страна и надворешна кујна.

Сите безбедносни протоколи се активни во текот на денот и ноќта, додека Еди Марфи, Дензел Вашингтон, Силвестер Сталоне и Еди Марфи вреди да се споменат како некои од најблиските соседи.

Ултра луксузната вила е изградена во близина на двете легендарни шеталишта во Лос Анџелес, Булевар Сансет и Мулхоланд Драјв, но и на околу десетина километри од регионалниот приватен Ван Нојс аеродром.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПролет во Париз – нова капмања на Jimmy Choo!
Следна објаваЖешка колекција на Agent Provocateur за денот на вљубените!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ