Новата кампања претставува нови луксузни силуети, како што се чантата Madeline и чевлите Sae 90 …

Најновата кампања на Jimmy Choo ја слави претстојната пролетна сезона. Позната по своите безвременски модни додатоци, чанти и чевли, британската модна куќа претстави нови креации, кои ги претстави Шарон Алекси.

„Енергија, движење и самодоверба со храбар дух. Токму тоа претставува пролетта за мене, а Шерон е совршено олицетворение на тие живописни квалитети, кои се во основата на женските вредности на Jimmy Choo жената“, рече Сандра Чои, креативен директор на брендот.

Кампањата е снимена во Париз …

 

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМода за мажи: 8 стилски тенденции кои треба да ги прифатите оваа година!
Следна објаваVilla Firenze – најлуксузна куќа на светот!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ