Уживајте во новата смела понуда на познатиот бренд Agent Provocateur …

Брендот познат по своите луксузни парчиња на долна облека, ја претстави својата колекција за Денот на вљубените, која содржи декадентен асортиман на градници, долен веш и жартиери, во розови, црвени и бордо тонови.

Сензуалната придружна кампања нè воведува во нови стилови од колекцијата, вклучувајќи ги и боксерките Je T’Aime, украсени со пом-пом топчиња и танга гаќички Фаби кои се едвај присутни.

Cupid комплетот, содржи танга гаќички и градник, а е украсен со нежни тантелни срца, додека жартиерите Харло се украсени со украсни кмчиња и тантела..

Кога станува збор за класични парчиња, во понудата се и нови минималистички стилови, како што се градникот Милена и слипот Гизел.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваVilla Firenze – најлуксузна куќа на светот!
Следна објаваНовитети: Постигнете нирвана во сопствениот дом!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ