Совршена празнична декорација за мали ентериери!

Малите декоративни елементи се речиси секогаш покомфорни од оние со поголеми формати, што ги прави истовремено неодоливи како новогодишни декорации во малите ентериери ... Има...

Велигденски цветни аранжмани

Цвеќето изгледа воодушевувачки како дел од велигденските декорации, симболизирајќи го истовремено и будењето на пролетта во домот. Свежото цвеќе е задолжителен детаљ, а лалињата...

Дизајн: Фотељата Oasis leaf воодушевува со својата форма и елеганција

Фотељите и столиците претежно се дизајнираат за удобност, но има и такви кои им се спротивставуваат на правилата на игра…Некои од нив се дизајнирани...

Зошто треба да се јаде зачината храна?

Возможно ли е дека постои нешто волшебно во лутите црвени пиперчиња? Повеќе истражувања покажаа дека консумирањето на зачинета, лута храна, има добро влијание на...

Луксузна вила од 8.8 милиони долари!

Сместена во близина до морето вилата La Jolla, има уникатен лифт кој ве води до огромната гаража со површина од 300м2, каде што има место...

Најубавата вила во Тасманија!

За една од најубавите и најголеми вили на овој остров, можеме да кажеме дека е вистинскиот сон. Овој прекрасен и магичен имот наречен Стоук...

Три одлични Фенг шуи совети за домот!

Совети за уредување на вашиот дом по фенг шуи... Со нивна помош, вашиот дом ќе зрачи со позитивна енергија. Ослободете се од нередот Нередот е непријател број...

Чаша која ќе ви се насмевне

Станувате сабајле и не сте баш ентузијастички расположени кон обврските што ве чекаат. Тука е магичната чаша. Мирисот на кафето надополнет со насмевката од...

Нов тренд – разиграни и обоени sидови!

Sидови насликани како уметнички платна со различни методи, се популарни и во тренд. Методи има многу, од тие кои се насликани до половина sид,...

Zara Home: Празнична колекција 2015

https://www.youtube.com/watch?v=8laiMQZBgXM Празниците се ближат, а новата линија аксесоари од  ZARA Home нуди прекрасна инспирација за украсување на домот. Зимската колекција од популарниот шпански бренд донесува широк...

Истакнат ѕид | Paul Coudamy

Креација на персонален простор во ентериерот на приватен стан може да означува многу работи, во зависност од потребите и желбите на сопственикот. Ова е...

Мал уметнички стан во француски стил!

Денес, најверојатно најважните фактори при изборот на нов дом, не се неговата големина, состојба или локација, туку како истиот ќе изгледа на instagam. Таков е...