Овој супериорен синџир на мебел од Шведска, долго време се очекуваше во Србија, поради фактот што тие нудат квалитет по поволни цени, како и поради атрактивноста и општата популарност на скандинавскиот стил во уредување на ентериерот.

Асортиманот на ИКЕА не може да биде наброен во еден текст, ниту во било кој каталог, а во оваа прилика, решивме да ви дадеме увид во дел од понудата. Разгледајте ја галеријата и откријте што нуди ИКЕА во Србија.

Собни огледалаIKEA Srbija: top 10 sobnih ogledala

HYLKJE огледала

HYLKJE

 

 EKENÄS – фотеља1. EKENÄS - Fotelja

VALLENTUNA – аголна тросед гарнитура со лежај2. VALLENTUNA - Ugaona sofa trosed s ležajem

 HEMNES – Дневен кревет со 3 фиоки и 2 душека

2u1 kreveti kompanije IKEA

Кревет со 4 кутии за складирање

4. BRUSALI - Okvir kreveta s 4 kutije za odlaganje

BRUSALI – Аголна работна маса6. BRUSALI - Ugaoni pisaći sto

 FÖRHÖJA – количка за кујна7. FÖRHÖJA - Kuhinjska kolica

ASKHOLMEN – Жардиниера со решетка9. ASKHOLMEN - Žardinjera s rešetkom

BJURSTA / VILMAR – маса со 4 столици10. BJURSTA / VILMAR - Sto i 4 stolice

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДочекајте ја есента на правилен начин!
Следна објаваМодата во “златниот” XVII век
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР