6

Детската соба е простор каде најмалите членови од семејството имаат можност да ја откријат својата креативност. Ви претставуваме 19 генијални дизајнерски идеи кои ќе ви докажат дека во светот на имагинацијата нема граници. Секоја од нив е посебна и со различна тема, нудејќи оригинален и несекојневен пристап за уредување на детското катче во домот. Собите се игриви и забавни, па децата ќе ги обожуваат, но ниту родителите нема да останат рамнодушни. Погледнете ги фотографиите во продолжение и инспирирајте се.

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТопла и модерна облека за на работа
Следна објаваПрекрасни мурали кои ги красат градовите низ светот!
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ