001

Од идеи за китење на елката, па се’ до убави предлози за поставување на трпезата, зимската колекција на H&M Home понуди совршена инспирација за прослава на празничната магија во домот. Новиот каталог од популарниот шведски бренд прикажа две различни теми за таа намена, претставувајќи ја посебната линија на аксесоари за домот, во пресрет на празничната сезона. Едната е рустична, топла, и исполнета со нијанси на златна, кафена, беж и црвена боја, во тандем со детали од природни материјали, како што се дрво, теракота, волна и крзно. Црвените карирани прекривки идеално прилегаат со навлаките за перници во беж боја, збогатени со традиционални зимски и божиќни мотиви. Волнените ќебиња, пак, се одличен избор за дополнителна топлина во студените ноќи, со шолја топло чоколадо или греено вино во дланките. За оние со модерен вкус и стил, понудата се сведува на малку постудените нијанси – белата, темно сината и светло сивата, придружени со детали во сребрена боја. Гламурозна нота на вака украсените простори ќе им подарат навлаките за перници со циркони во темно зелена или златна боја, ароматичните свеќи ќе внесат топлина, а белата керамика – елеганција. На вас е да ја одберете омилената инспирација и да му подарите идилично празнично руво и на вашиот дом. Погледнете какви се новогодишните и божиќните предлози од H&M Home.

002

003

004

005

006

007

008

009

010

011

012

013

014

015

016

017

018

019

020

021

022

023

024

025

026

027

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЖенски исповеди: Тајниот живот на лидерите | Ars Libris
Следна објаваVictoria’s Secret шоу 2014
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ