Мали и убави бањи

Ако некогаш сте помислиле дека скромната квадратура е пречка да сонувате за убава и атмосферична бања во домот, тогаш размислете повторно и продолжете со...

Модерен италијански стан

Италијанскиот дизајн е синоним за стил, софистицираност и елеганција во животниот простор. Повеќето Италијанци имаат одличен вкус, а нивните куќи и станови се одраз...

Стан за чиста 5-ка

Постојат домови кои е доволно само еднаш да ги видите, за во истиот миг да посакате да се вселите во нив и никогаш да...

Поткровје со креативен дизајн

Со добар распоред на мебелот, станот во поткровје може да биде идеално место за семеен живот. Архитектонскиот тим од украинското „Svoya Studio“ уште еднаш...

,,Коцка’’ – решение за мали станови

Кога добила задача да дизајнира мал станбен простор, руската архитектка Јулија Гаврилова не размислувала ,,надвор од кутијата’’, туку сосема спротивното. Станот е во сопственост...

Младешки стан полн со убави идеи

Неопходно е ефикасно искористување на секој агол,  избор на вистинска шема на бои и малку модернистички допири во просторот, за мини станбено катче да...

Најубавите 22 метри квадратни

Со интимниот амбиент, прекрасните декорации и идејните решенија кои инспирираат, лесно е да ги занемарите минијатурните пропорции на ова станбено катче. Иако располага со...

Пентхаусот на Кристијан Греј

Покрај страствената и експлицитна привлечност, ,,Педесет нијанси сиво’’ го прикажува и раскошниот и екстравагантен животен стил на Кристијан Греј, популарниот милионер и главен машки...

Aвтомобилот на иднината | Mercedes-Benz F015

Ви го претставуваме новиот модел на Mercedes-Benz, автомобилот на иднината. Ова е прототип кој ни покажува како всушност ќе изгледаат автомобилите на иднината. Минатата...

Првата монтажна викендичка

Во далечната 1967 година, многумина сметале дека овој проект е едноставно невозможен во тоа време. Сепак, за генијалниот данско-американски дизајнер Jens Risom било предизвик...

H&M: Зимска колекција за домот

Од идеи за китење на елката, па се’ до убави предлози за поставување на трпезата, зимската колекција на H&M Home понуди совршена инспирација за...

Спални соби во боја

Bek Sheppard е декоратор кој умешно владее во внатрешниот дизајн на речиси сите соби од домот. Овој талентиран дизајнер е специјализиран за избор на...