0

Постојат домови кои е доволно само еднаш да ги видите, за во истиот миг да посакате да се вселите во нив и никогаш да не ги напуштите. Еден таков, недоливо привлечен и пријатен е станот кој иако располага со површина од скромни 57 метри квадратни, сепак има се’ што е потребно за убав и удобен живот. Конципиран е како двособен станбен простор со кујна, а воодушевува со преслатко средениот животен амбиент кој не може да не ви се допадне. Ведриот ентериер е полн со светлина, и се’ е на свое место, почнувајќи од прекрасната светло сина софа во центарот на дневната соба, украсена со полици полни со книги и винтиџ постери. Соголените ѕиглени ѕидови совршено се вклопуваат во модерната бела кујна, додека ѕидните тапети со дезен убаво се вклопени во ходникот и спалната соба. Изборот на детали внесува младешка, опуштена и урбана нота во секое катче, разиграни со колоритните акценти во впечатливи бои. Практично, функционално и со стил – стан за чиста 5-ка! Погледнете ги фотографиите, инспирирајте се и ,,украдете’’ некоја идеја и за вашиот дом.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21 22

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајинспиративните кафулиња во светот (2 дел)
Следна објаваНеверојатни хипер – реалистични слики
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ