Bek Sheppard е декоратор кој умешно владее во внатрешниот дизајн на речиси сите соби од домот. Овој талентиран дизајнер е специјализиран за избор на постелнина и украсување на ентериерот, а соработува со водечките текстилни брендови во Австралија. За највредно нешто во својата работа го смета уредувањето на спалните соби, за кои нуди посебна визија и различни комбинации на бои: од нежни и пастелни тонови до длабоко заситени нијанси. Во продолжение, ви претставуваме избор на неколку негови решенија за спалната соба, наменети за сите возрасти и сечиј вкус. Станува збор за стилски, колоритни и креативни катчиња за одмор и релаксација, каде боите и дезените го имаат главниот збор. Палетата е актуелна, модерна и во чекор со светските трендови, а сепак хармонична и добро усогласена, па кој и да биде вашиот избор нема да погрешите. Уживајте во инспирацијата и не плашете се да експериментирате. Добредојдовте во светот на прекрасните бои!

+ Погледнете и: Розова и сина во спалната соба.

001

002

003

004

005

006

007

008

009

010

011

012

013

014

015

016

017

018

019

020

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЈамајка Ин – Дафне Ди Морие
Следна објаваМакедонија со нов домашен пивски бренд „Чаршиско"
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ