001

Италијанскиот дизајн е синоним за стил, софистицираност и елеганција во животниот простор. Повеќето Италијанци имаат одличен вкус, а нивните куќи и станови се одраз на љубовта кон семејството и топлината на домот. Ентериерите се префинети, грациозни и беспрекорно уредени, одржувајќи рамнотежа помеѓу убавиот изглед од една страна, и максималниот комфор и функционалност од друга. Станот кој овојпат ви го претставуваме е еден од најдобрите примери за последните тенденции и трендови од светот на модерниот италијански дизајн. Станува збор за современ станбен простор во Кремона, кој освојува на прв поглед со својата едноставност и удобноста која ја нуди во внатрешноста. Изборот на бои се сведува на светли нијанси и неутрални тонови, кои воопшто не делуваат монотоно, туку се исклучително пријатни за окото, давајќи му смиреност и лежерна нота на станот во целина. Големиот отворен простор е преубаво осмислен и испланиран, а во него пригодно се сместени дневниот престој, трпезаријата и кујната. Деталите се внимателно избрани. и најзаслужни се за стилскиот изглед и елегантниот допир во секоја од просториите. Во продолжение, погледнете како е средена секоја од нив, и инспирирајте се од фините идеи кои ги нудат.

002

003

004

005

006

007

008

009

010

011

012

013

014

015

016

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСеќавање на книжевните улоги | Robin Williams
Следна објаваОтворена библиотека за парфеми во Њујорк
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ