0

Со добар распоред на мебелот, станот во поткровје може да биде идеално место за семеен живот. Архитектонскиот тим од украинското „Svoya Studio“ уште еднаш докажува дека со практични идејни решенија и интересни детали, дури и скромниот тавански простор може да се претвори во удобно семејно гнездо. Сината нијанса со која е бојадисан ѕидот во централниот дел на станот, не само што го облагородува целиот животен амбиент, туку и одлично се вклопува со мебелот во сива боја. Освен што ја краси дневната соба, истата боја како избор се нашла и во бањата, каде ѕидовите ја задржале белината, а елементите се во аква син тон. Во продолжение на дневниот престој сместена е малата кујна со трпезарија, а обезбедено е доволно место и за голема полица со книги, воодушевувајќи колку вешто и паметно е искористен малиот простор. Спалната соба е комплетно уредена за одмор и релаксација, со симпатични катчиња за седење крај големиот кревет. Сликите со реплика на прозорци, пак, се оригинално решение и хармонично се вклопуваат со остатокот од ентериерот. Амбиенталното осветлување му дава по малку магична атмосфера на станот, украсен со необични лустери и лампи. Дизајнерите мислеле и на најмалите членови на семејството, па детската соба е преуредена како за игра, така и за слатки сништа. Погледнете ја галеријата со фотографии, и пронајдете ја омилената идеја и за вашиот дом.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНаправи сам | Кроп-топ маичка
Следна објаваAdidas Mi ZX Flux | омилената фотографија на вашите патики
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ