0006

Ако некогаш сте помислиле дека скромната квадратура е пречка да сонувате за убава и атмосферична бања во домот, тогаш размислете повторно и продолжете со читање. За вас издвоивме неколку феноменални примери и инспирации – секоја со нови и поинакви совети за стилско уредување на бањи со помали димензии. Внесувајќи дел од природата, преку интересен избор на декоративни билки, во малата бања ќе се поттикне амбиент на отворена и воздушеста просторија. Светло зелената боја може да направи чуда, наспроти чисто белата и земјено сивата позадина, како и минималистичкиот дрвен тон кој ќе ја облагороди со чувство на топлина и текстура. Малите мозаични плочки се уште еден убав предлог за визуелно проширување на просторот, а со оглед на пропорциите на ѕидовите од бањата, истите може да се постават од едниот, па се’ до другиот агол. Инспирирајте се!

0001

0002

0003

0004

0005

0007

0008

0009

0010

0011

0012

0013

0014

0015

0016

0017

0018

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЊујоршка улична мода
Следна објаваМајчинската љубов нема недостатоци | Holly Spring
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ