Кралската двојка насликана со кафе

Сите знаеме дека кафето им е омилен напиток на милиони луѓе низ светот, но кога станува збор за зависност од кафе, не може а...

Фото на денот | Поентата на постоењето

Покрај милионите успеси и унапредувања на себеси, финансиската стабилност и индивидуалниот интегритет, вечната потрага по совршенство, кариера, врвни подеми и сукцесивност како личност, на...

Џинс во боја

Збогум на стариот, досаден, син тексас. Низ продавниците се почесто среќаваме фармерки во интересни, летни бои. Лесни за комбинирање, дури и со најпроста маичка...

Во потрага по ексклузивна фотографија | Папарацо

Зборот папарацо има италијанско потекло и се употребува за ознака на фото новинари кои се во потрага на најдобра фотографија при фотографирање на познати...

Скриената убавина на пустинските цветови | Martin Heigan

Martin Heigan работи како 3д артист во филмската индустрија, но освен визуелните ефекти и 3д анимацијата, негова голема љубов е и макро фотографијата. Поради...

Астрономот и Географот | Johannes Vermeer

Сликањето портрети на научници е познато во холандското сликарство од 17ти век. Астрономот и Географот се единствени дела на сликарот Johannes Vermeer каде е...

Уметност со стара облека

Финскиот уметник Kaarina Kaikkonen даде ново значење на фразата:"Закачи ги надвор алиштата да се сушат", откако ги постави нејзините специфични инсталации, со веќе носена облека...
video

Од блогот на еден писател

Постоеја времиња каде што единствениот контакт кој читателите беа способни да го направат со својот омилен автор беше преку континуирано конзумирање на нивните книги,...

Новата реклама на Absolut Vodka

Swedish House Mafia се новите заштитни лица за новата реклама на Absolut Vodka наречена GREYHOUND. Неверојатна комбинација на звуци и видео. Според нас новиот звук на  Swedish House...

Секси девојки од зеленчук

Ju Duogi е кинески уметник која создава скулптури на секси девојки од зеленчук . Таа прави од неколку типови зеленчук и вели ”Зеленчукот го има во различни големини и бои....
video

Секси циркуз | Никол Шерцингер

Никол Шерцингер си игра со оган во новата фотосесија за магазинот Vibe. Фотографот Matt Doyle ја изработи оваа прекрасна колекција од фотографии, тој со помош на Dolce...

Реклами со ГОоОоООоОоЛЕМИ предмети

Дали сте подготвени за екстра доза на креативно рекламирање? За вас одбравме колекција на навистина уникатни реклами, кои користат предмети кои за потребите на рекламaта,...

Биди срце, подари срце!

Во сабота (17.03) "Млади за љубов" попознати како гушкачите ќе организираат голема хуманитарна забава за бебенцето Матеј Кузмановски, во Proto Café на ул. Македонија,...

Фреско сликарство од Помпеја

На 24 август 79 година н.е., еруптира вулканот Везув во Италија, а Помпеја и Херкуланум ја доживуваат својата апокалипса. Неколку векови подоцна во 1748 година...

Едиторијал | Екстремна убавина

Моделот Alyona Subbotina за Корејското издание на магазинот "Dazed & Confused" со екстремна шминка позира пред објективот на Yossi Michaeli. Прекрасно, погледнете.    
video

Анимација на нокти?

Интересна анимирана реклама за Kia Picanto беше направена во 2011 година. Рекламата се вика “Picanto Nail Art Animation” или "Пиканто уметничка анимација на нокти"....