Дали некогаш сте поскале да изгледате како член на некое кралско семејство, но, секогаш ви недостасувал оној мал чекор до принецеза? Не грижете се, дизајнерката од Калифорнија Melissa Loschy, ќе ви помогне да го направите тој чекор со помош на рачно изработени метални круни со кристали.

Овие круни на почетокот служеа само како моден додаток за разни снимања, но полека се претворија во фантастични, со висок квалитет, кристални тијари. Melissa со рачна изработка ги украсува своите круни, комбинира различни ткаенини и техники на врзување и на секоја круна и дава доза на автентичност и квалитет.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДали вие би живееле со семејството во Арктичкиот круг?!
Следна објава7 важни навики на продуктивните луѓе!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР